View all newsletters
Receive our newsletter – data, insights and analysis delivered to you
In association with DELBAG
  1. Sponsored
March 1, 2022

Ochrona nowej normy: systemy HVAC kontra oczyszczacze powietrza

Wybuch epidemii wirusa Covid-19 zmienił sposób, w jaki myślimy o przestrzeni publicznej, wywołując u wielu osób uczucie niepokoju i zmuszając właścicieli budynków do ponownego przemyślenia obiektów w celu zapewnienia, że przestrzenie te są bezpieczne i higieniczne.

Free Datasheet
img

Multiform: Coming Soon

The new compact filter lines, DELBAG MultiForm & MultiForm Premium, have been optimised to significantly lower their operational differential pressure. This filter line is extremely light in weight, whilst still being exceptionally durable. Its buoyant frame design and ergonomically shaped carrying handles in its lid and bottom make the filter element MultiForm easy to install and to replace on site. Download this datasheet to find out more.
by Delbag
Enter your details here to receive your free Datasheet.

Formularende

Jednym z obszarów spornych, zwłaszcza w szczytowym okresie pandemii, było zwiększone ryzyko zarażenia w pomieszczeniach zamkniętych. Nic dziwnego, że wszystkie badania wskazywały na znacznie wyższe wskaźniki przenoszenia, szczególnie w miejscach o słabej wentylacji. Porady od organów zarządzających obejmowały noszenie masek w pomieszczeniach, utrzymywanie dystansu społecznego, trzymanie otwartych okien i spotykanie się na zewnątrz, kiedy to możliwe.

Wobec utrzymujących się obaw o higienę powietrza w budynkach użyteczności publicznej, łatwo jest sięgnąć po urządzenia do oczyszczania powietrza. Mobilne urządzenia do oczyszczania powietrza są używane do redukcji cząstek w powietrzu wewnątrz pomieszczeń i zazwyczaj są w stanie usunąć do 99,995% wszystkich cząstek unoszących się w powietrzu, w zależności od modelu i warunków w miejscu instalacji. Urządzenia te nie usuwają jednak z powietrza nagromadzonego dwutlenku węgla ani wilgoci, dlatego nie mogą całkowicie zastąpić środków wentylacyjnych.

Urządzenia oczyszczające powietrze są forsowane przez wielu producentów jako rozwiązanie, i chociaż są one przydatne do znacznego obniżenia wskaźników przenoszenia w przypadku wysokiego ryzyka, większość pomieszczeń wewnętrznych nie wymaga ich ciągłego działania. Dobrze wentylowane biuro, na przykład z otwartymi oknami, nie będzie potrzebowało mobilnej jednostki oczyszczania powietrza na co dzień. W rzeczywistości, urządzenia te mogą być bardzo energochłonne, więc nie byłoby to zrównoważone długoterminowe rozwiązanie, na którym można polegać.

Długoterminowym rozwiązaniem dla poprawy higieny powietrza w pomieszczeniach jest instalacja stacjonarnego systemu oczyszczania powietrza. Centralny system oczyszczania powietrza może zarówno zapewnić skuteczną redukcję cząsteczek wirusów w powietrzu, jak również zapewnić odzysk ciepła i wilgoci, co sprawia, że przestrzenie wewnętrzne są bardziej komfortowe i bardziej energooszczędne w utrzymaniu. Systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) są najbardziej trwałym środkiem do poprawy higieny powietrza w pomieszczeniach.

Mobilne urządzenia do oczyszczania powietrza nie są w stanie zastąpić systemu HVAC, ale stanowią jego użyteczne uzupełnienie. Pandemia Covid-19 jest niefortunnym przykładem tego, jak łatwo mogą rozprzestrzeniać się wirusy, zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych, a utrzymujące się wskaźniki zakażeń dowodzą, że istniejąca infrastruktura po prostu nie posiadała narzędzi do utrzymania wysokiego poziomu higieny powietrza.

W poniższym whitepaper, wiodący w branży innowatorzy w dziedzinie filtracji powietrza, DELBAG, szczegółowo omawiają wady i zalety urządzeń do oczyszczania powietrza w porównaniu z systemami HVAC oraz wyjaśniają, dlaczego najskuteczniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie kombinacji obu rozwiązań. Pobierz teraz, aby dowiedzieć się więcej.

Jako spółka zależna firmy Hengst SE, DELBAG weźmie udział w targach Filtech w Kolonii w 2022 roku. Odwiedź DELBAG na stoisku wystawowym K13 w hali 7 w dniach 8-10 marca, aby zobaczyć, jak firma demonstruje różnorodność swoich możliwości w zakresie filtracji oraz dowiedzieć się więcej o inteligentnych rozwiązaniach filtracji dla Twoich wymagań.

DELBAG ogłosił również swój program Premium Partner dla sprzedawców filtrów i detalistów, aby uhonorować partnerów, którzy spełniają wysokie wymagania w zakresie jakości, sprzedaży i obsługi posprzedażnej w dziedzinie filtracji powietrza.

Free Datasheet
img

Multiform: Coming Soon

The new compact filter lines, DELBAG MultiForm & MultiForm Premium, have been optimised to significantly lower their operational differential pressure. This filter line is extremely light in weight, whilst still being exceptionally durable. Its buoyant frame design and ergonomically shaped carrying handles in its lid and bottom make the filter element MultiForm easy to install and to replace on site. Download this datasheet to find out more.
by Delbag
Enter your details here to receive your free Datasheet.

Topics in this article:
NEWSLETTER Sign up Tick the boxes of the newsletters you would like to receive. The top stories of the day delivered to you every weekday. A weekly roundup of the latest news and analysis, sent every Wednesday. The power industry's most comprehensive news and information delivered every month.
I consent to GlobalData UK Limited collecting my details provided via this form in accordance with the Privacy Policy
SUBSCRIBED

THANK YOU

Thank you for subscribing to Power Technology