Wybuch epidemii wirusa Covid-19 zmienił sposób, w jaki myślimy o przestrzeni publicznej, wywołując u wielu osób uczucie niepokoju i zmuszając właścicieli budynków do ponownego przemyślenia obiektów w celu zapewnienia, że przestrzenie te są bezpieczne i higieniczne.

Formularende

Jednym z obszarów spornych, zwłaszcza w szczytowym okresie pandemii, było zwiększone ryzyko zarażenia w pomieszczeniach zamkniętych. Nic dziwnego, że wszystkie badania wskazywały na znacznie wyższe wskaźniki przenoszenia, szczególnie w miejscach o słabej wentylacji. Porady od organów zarządzających obejmowały noszenie masek w pomieszczeniach, utrzymywanie dystansu społecznego, trzymanie otwartych okien i spotykanie się na zewnątrz, kiedy to możliwe.

Wobec utrzymujących się obaw o higienę powietrza w budynkach użyteczności publicznej, łatwo jest sięgnąć po urządzenia do oczyszczania powietrza. Mobilne urządzenia do oczyszczania powietrza są używane do redukcji cząstek w powietrzu wewnątrz pomieszczeń i zazwyczaj są w stanie usunąć do 99,995% wszystkich cząstek unoszących się w powietrzu, w zależności od modelu i warunków w miejscu instalacji. Urządzenia te nie usuwają jednak z powietrza nagromadzonego dwutlenku węgla ani wilgoci, dlatego nie mogą całkowicie zastąpić środków wentylacyjnych.

Urządzenia oczyszczające powietrze są forsowane przez wielu producentów jako rozwiązanie, i chociaż są one przydatne do znacznego obniżenia wskaźników przenoszenia w przypadku wysokiego ryzyka, większość pomieszczeń wewnętrznych nie wymaga ich ciągłego działania. Dobrze wentylowane biuro, na przykład z otwartymi oknami, nie będzie potrzebowało mobilnej jednostki oczyszczania powietrza na co dzień. W rzeczywistości, urządzenia te mogą być bardzo energochłonne, więc nie byłoby to zrównoważone długoterminowe rozwiązanie, na którym można polegać.

Długoterminowym rozwiązaniem dla poprawy higieny powietrza w pomieszczeniach jest instalacja stacjonarnego systemu oczyszczania powietrza. Centralny system oczyszczania powietrza może zarówno zapewnić skuteczną redukcję cząsteczek wirusów w powietrzu, jak również zapewnić odzysk ciepła i wilgoci, co sprawia, że przestrzenie wewnętrzne są bardziej komfortowe i bardziej energooszczędne w utrzymaniu. Systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) są najbardziej trwałym środkiem do poprawy higieny powietrza w pomieszczeniach.

Mobilne urządzenia do oczyszczania powietrza nie są w stanie zastąpić systemu HVAC, ale stanowią jego użyteczne uzupełnienie. Pandemia Covid-19 jest niefortunnym przykładem tego, jak łatwo mogą rozprzestrzeniać się wirusy, zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych, a utrzymujące się wskaźniki zakażeń dowodzą, że istniejąca infrastruktura po prostu nie posiadała narzędzi do utrzymania wysokiego poziomu higieny powietrza.

W poniższym whitepaper, wiodący w branży innowatorzy w dziedzinie filtracji powietrza, DELBAG, szczegółowo omawiają wady i zalety urządzeń do oczyszczania powietrza w porównaniu z systemami HVAC oraz wyjaśniają, dlaczego najskuteczniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie kombinacji obu rozwiązań. Pobierz teraz, aby dowiedzieć się więcej.

Jako spółka zależna firmy Hengst SE, DELBAG weźmie udział w targach Filtech w Kolonii w 2022 roku. Odwiedź DELBAG na stoisku wystawowym K13 w hali 7 w dniach 8-10 marca, aby zobaczyć, jak firma demonstruje różnorodność swoich możliwości w zakresie filtracji oraz dowiedzieć się więcej o inteligentnych rozwiązaniach filtracji dla Twoich wymagań.

DELBAG ogłosił również swój program Premium Partner dla sprzedawców filtrów i detalistów, aby uhonorować partnerów, którzy spełniają wysokie wymagania w zakresie jakości, sprzedaży i obsługi posprzedażnej w dziedzinie filtracji powietrza.